Dag lezer,
Misschien viel het je ook al op. De terugtocht van corona betekent de opgang van 'knaldrang'. Volgens ingewijden bestaat die zowel op vleselijk, culinair (broodje knaldrang iemand?) en cultureel vlak als op het vlak van vakantie, ontspanning en, uiteraard, festivals.
Op de keper beschouwd lijden we hier bij MVO Vlaanderen aan een chronische vorm van knaldrang. De drang om jou knallers - we noemen het ook wel eens koplopers - voor te schotelen als het gaat om ondernemen met oog voor mens en maatschappij? Hij is er overal en altijd.
Neem nu Turbulent. Dit jonge technologiebedrijf kent zijn klassiekers. Net zoals Archimedes weten ze dat er een enorme kracht uitgaat van water. De draaikolk of vortex die onstaat als je de stop uit je bad trekt omzetten in energie. Dat is het principe dat hen op heel wat plekken in de wereld brengt.
Van het kleinste kamertje tot de grootste clean room. CWS wil er actief zijn op een CO2-neutrale manier. Dat doel bereik je volgens hen enkel als je je globale duurzame visie weet te vertalen naar medewerkers en klanten op lokaal niveau.
Je tekent een cirkel op de kaart en bekijkt wat voor materialen, expertise en infrastructuur er aanwezig zijn vooraleer je gaat ontwerpen. Eenvoudiger kan je de aanpak van Circle Sector niet omschrijven. En je wint er nog prijzen mee ook. Een Henry Van de Velde Award meer bepaald.
Tot slot geven we 'witter dan wit wassen' (de spatie is belangrijk) een andere invulling. Het besef dat nieuwe, circulaire businessmodellen van levensbelang zijn, begint door te dringen in de sector van de huishoudtoestellen.
Maak een duurzame knaller van je vakantie mocht je er al aan toe zijn.
Zoniet tot binnenkort.
|