Sociale kant van MVO krijgt opnieuw aandacht

31 augustus 2010

Een peiling onder 100 MVO-verantwoordelijken in de VS bracht aan het licht dat 67% van de betrokken ondernemingen onderzoek voert naar de sociale en/of economische impact van hun manier van zakendoen op de samenleving. Dat is volgens Ethical Quote een verbazend hoog percentage.

Ethical Quote, een organisatie die ethisch zakendoen promoot, en die opdracht had gegeven tot het onderzoek, ziet in dit resultaat een aanwijzing dat “de lang verwaarloosde sociale aspecten van maatschappelijk verantwoord ondernemen opnieuw in de belangstelling komen”.

De jongste jaren gingen de milieubekommernissen met de meeste aandacht lopen. De bedrijven beginnen kennelijk in te zien dat duurzaam bezig zijn heel wat meer betekent dan “groen” willen zijn, noteert Ethical Quote.

De impact op de lokale gemeenschap houdt zelfs nog iets meer onderzochte bedrijven bezig, 69% om precies te zijn.

71% van de onderzochte bedrijven verklaart dat de uitkomst van hun impactstudies wordt meegenomen in de bepaling van de zakelijke strategie.

Een samenvatting van het onderzoek is gratis downloadbaar. (hm)

Meer info

Ethical Quote

Download de samenvatting van "Social and economic impact: measurement, evaluation and reporting"



Navigatie


Zoeken



© MVO Vlaanderen Koning Albert-II laan 35 bus 20, 1030 Brussel info@mvovlaanderen.be tel. 03 205 91 69 disclaimer naar boven
Deze website draagt het Anysurferlabel, een Belgisch kwaliteitslabel voor toegankelijke websites. Meer informatie vindt u op www.anysurfer.be AnySurfer, Belgisch kwaliteitslabel voor toegankelijke websites