People, planet, party!

28 september 2011

Het Nederlandse innovatieve bedrijf annex consultancy The Sustainable Dance Club (SDC)wilde oorspronkelijk praktische en innovatieve strategieën ontwerpen voor eigenaars van clubs en festivalorganisatoren. Denk maar aan een dansvloer die energie opwekt door beweging of een duurzame bekerhouder. Maar natuurlijk kunnen ook marketingbedrijven, musea, commerciële evenementen en dergelijke deze innovaties gebruiken. SDC mixt persoonlijke ervaringen met duurzaamheid en plezier. People, planet, party!

De duurzame dansvloer ‘Sustainable Dance Floor’ is het bekendste product van SDC. Die werd in 2008 op de markt gebracht en zet beweging van dansende mensen om naar elektriciteit. Die wordt gebruikt om LED’s in de vloer van energie te voorzien. Om de elektriciteit op te wekken, zakt de vloer tijdens het dansen 1 cm. Deze drijft een interne generator aan die tot 35 Watt output heeft per module (een module is 75 x 75 x 20 cm). De modules kunnen naar wens aan elkaar geschakeld worden. 

Hoe meer de mensen dansen, hoe meer energie opgewekt wordt. Eén danser kan ongeveer 5 tot 10 Watt per avond genereren. Het publiek wordt aangemoedigd om erop los te shaken doordat de tegels pas oplichten als het erop gaat staan. Een energiemeter toont hoeveel energie er opgewerkt wordt. De energieopwekkende vloer wordt gebruikt als eyecatcher die duurzame innovatie brengt naar tentoonstellingen, clubs en andere publieke voorstellingen. De vloer kan vanaf 9 tegels gehuurd worden en is ook te koop vanaf 4 tegels. Prijzen zijn op aanvraag.

Batterij vullen
Als uw woonkamer net iets te klein is, maar u vrienden en familie toch graag kennis laat maken met deze technologie, is er ook de Mini Sustainable Dance Club. Dit is een dansvloer met dezelfde tegels die beperkt is tot maximum 8 personen. Zo zien mensen dat energie van dansers kan omgezet worden in elektriciteit. Door te blijven dansen, wordt het icoon van een batterij gevuld tot een maximum wordt bereikt en een discobal aan het plafond begint te draaien.

In 2010 werd de technologie van de Sustainable Dance Floor gebruikt om de volgende stap in de ontwikkeling van energieopwekkende vloeren te lanceren: de Sustainable Energy Floor. Deze technologie kan overal ingezet worden waar veel volk passeert. Denk aan stadions, luchthavens, treinstations en winkelcentra. De opgewekte energie kan dan ter plaatse gebruikt worden of terugvloeien naar het elektriciteitsnet. Het verschil met de dansvloer is dat deze beter geschikt is om in grotere hoeveelheden te produceren, uit verschillende types toplagen kan bestaan en gericht is op een lage kost en onderhoud met een hoge efficiëntie. Momenteel is deze echter nog in ontwikkeling.

Bekerhouder
Naast de energieopwekkende vloer, is het bedrijf met nog andere duurzame innovaties bezig. Zo wil het product Cup 8 bijvoorbeeld het gebruik van wegwerpbekers op festivals terugdringen. Met een dagelijks verbruik van gemiddeld 10 bekers per festivalbezoeker, is dat geen onzinnig concept. De innovatie bestaat uit een bekerhouder in een 8-vorm waarin u uw beker de hele dag kunt bijhouden aan een riem, broek- of rugzak. De bekerhouder is gemaakt van FSC-karton met een milieuvriendelijke coating.

De Drink Water Bar biedt een alternatief voor limonades. Door water van de kraan te promoten als gezond en goed voor het milieu, wil SCD duurzaamheid naar clubs brengen. Het idee is om het hip te maken: door ‘watertainment’ te voorzien. Dat is bijvoorbeeld een systeem waarbij water wordt beïnvloed en springtop de muziek via geluidsprekers aan de bar.

SDC-label
Het bedrijf begeleidt via consultancy ook clubs die duurzamer willen worden. Een team van professionele designers, architecten en consultants werkt een innovatie en duurzaam concept uit op vraag van de klant. Er werd een officieel Sustainable Dance Club-certificaat ontwikkeld om aan te tonen dat een club of festival duurzaam bezig is. Om daarvoor in aanmerking te komen moet aan 5 eisen voldaan worden:

- 30 procent minder impact op het milieu dan gemiddelde clubs,
- Duurzamheid in gebouw en organisatie integreren,
- 3 Sustainable Dance Club-producten geïnstalleerd hebben,
- Een communicatieplan om het publiek te informeren over duurzaamheid,
- Een duurzaam businessplan met jaarlijkse targets en evaluatiemethode.

Om de dansvloer in actie te zien, kunt u volgend filmpje bekijken. Wilt u liever zelf eens een dansje wagen dan kunt u kijken naar SDC’s portfolio van Sustainable Dance Club. In Tokio wordt overigens al enkele jaren een vergelijkbare techniek gebruikt in een treinstation.


Maarten Vander Beken



Navigatie


Zoeken



© MVO Vlaanderen Koning Albert-II laan 35 bus 20, 1030 Brussel info@mvovlaanderen.be tel. 03 205 91 69 disclaimer naar boven
Deze website draagt het Anysurferlabel, een Belgisch kwaliteitslabel voor toegankelijke websites. Meer informatie vindt u op www.anysurfer.be AnySurfer, Belgisch kwaliteitslabel voor toegankelijke websites